Co je Wellness pro duši?

Wellness pro duši je pečující projekt pro ženy.

Vytvořily jsme místo, kde se můžete potkat se svými osobními tématy, odhalit svou vlastní pravdu bez tlaku a bez odsudků, místo, kde se budete cítit svobodně, uvolněně a bezpečně.

Naší vizí je být bodem opory, pomoci, otevřenosti a sdílení pro ženy, které v tom, co děláme, vnímají přínos pro sebe a svůj život.

Je to prostor, ve kterém vás budou „omývat“ laskavé energie otevřenosti, důvěry, plynutí a ženství. V tomto světě nemusíte nic a přitom můžete svobodně prožívat jakékoli emoce. Prostě tu můžete „jen tak být“. Být ve svém těle, se svými pocity, které tu můžete otevřeně vyjádřit.

Pro koho je Wellness pro duši určený?

Wellness pro duši je pro každou ženu. Ať už pro tu, která občas potřebuje jen trochu relaxovat a nechat se opečovávat, aby z ní opadl stres, který běžně v životě prožívá, ale i pro tu, které třeba v životě chybí doteky, která je smutná nebo naštvaná, trochu ji bolí záda nebo hlava, cítí potřebu zklidnění nebo ujištění, i pro tu, která by potřebovala shodit pár kil, ale při tom normálně jíst.

Věnujeme se i ženám, které se připravují na gynekologický zákrok nebo už nějaký podstoupily a potřebují od všechno trošku – trošku povídání, trošku meditací pro uklidnění a harmonizaci a trošku víc péče o sebe a své tělo.

Co připravujeme pro ženy?

Součástí Wellness pro duši jsou i osobní semináře nebo setkání, díky kterým budete moct mezi sebou sdílet své příběhy a zkušenosti. Sdílení žen je důležité, o to víc, když se jim při něm dostává plné pozornosti.

Součástí takových akcí ale může být i další program, tanec, relaxační program i povídání u čaje, kávy nebo prostě něčeho dobrého.

Některé programy Wellness pro duši jsou realizovány formou osobních programů nebo on-line kurzů. A časem přibývají i další témata z oblasti osobního rozvoje. Těšíte se? My jo. A hodně!

Markéta Hezinová, zakladatelka Wellness pro duši

MŮJ PŘÍBĚH

Bc. Markéta Hezinová, MBA

Všechno, co jsem v životě prožila, mě dovedlo k založení dvou hlavních projektů, kterým se věnuju. Promítly se do nich mé vize a zkušenosti. A asi proto, abych byla spolu se světem v harmonii, jeden je v ryze mužském oboru a v druhém se může naplno projevit zase má ženská část. Vytvořila jsem prostor, ve kterém je péče o ženy na prvním místě.

„Tvořím s láskou, respektem a pokorou ke každému z příběhů, kterého takto můžu být součástí.“

Tvůrčí síly a vize v mužském oboru

Jsem majitelkou spediční firmy Madasped a podnikám už přes 15 let v ryze mužském oboru. A jelikož jsem to já, přistupuju k tomu po svém. Mám ráda profesionalitu spojenou s lidskostí. Smysl téhle práce vnímám hlavně v tom, že můžu klientům pomoct vyřešit, co právě potřebují. A i když jsem to tak neplánovala, aktuálně ve firmě pracují samé ženy. Docela vtipný kousek, že? Pokud by vás zajímalo, jak přistupuju k tomuhle oboru, můžete si poslechnout podcast natočený v květnu 2020 pro portál Info.cz (klikněte sem).

Prosté ženské bytí „jen tak“ a péče

Bc. Markéta Hezinová, zakladatelka Wellness pro duši (Foto: Mia Křížková)Ve svých 40 letech jsem se začala intenzivně věnovat také ryze ženským tématům, ke kterým patří uvolnění a takové to bytí „jen tak“, které by ve světě zaměřeném jen na výkon zavánělo nízkou produktivitou. Opak je pravdou, abychom měly dostatek síly, občas prostě potřebujeme povolit… I proto jsem založila Wellness pro duši. Tak jsem nazvala projekt určený právě pro ženy.

Tuhle vizi jsem nosila v hlavě a srdci dlouhou dobu. Podnikla jsem tříměsíční cestu za oceán, abych našla odpovědi na otázky, které jsem v sobě nosila. Opustily mě tak některé strachy, a měla jsem najednou prostor zjistit, že odpovědi jsou schované zas a jen ve mně. Tuhle cestu bych tedy s trochou nadsázky mohla nazvat cestou domů.

Wellness pro duši a Madasped jsou zdánlivě nespojitelné projekty.

Co mají společného? Mě! 🙂 Byla to cesta, ale obojí jsem v sobě dovedla propojit, a díky tomu to může fungovat i navenek.

„Tím, co dělám, i tímto spojením, si plním své dětské sny.“

Wellness pro duši tvořím s láskou

Wellness pro duši věnuju svou tvůrčí energii s láskou. Miluju každou noc, kdy nemůžu kolem třetí hodiny ranní spát, protože mě se mi honí hlavou nápady a úžasné vize. Miluju chvíle, kdy mi dojde, že jsou ještě další možnosti, jak svou práci smysluplně propojit s něčím dalším, jak to všechno ještě víc prohloubit.

Jak to všechno začalo?

Znáte ten pocit, že byste samy rády využily nějaké služby, ale on to možná zatím nikdo nedělá? Já založila něco, co bych sama ráda navštěvovala jako klientka, protože v životních situacích, které jsem prožívala, mi taková péče a podpora někdy chyběla. Informace jsou důležité, ale co náš vlastní prožitek? Kam se podělo porozumění, empatie a soucit nebo prosté ženské sdílení nebo bytí jen tak?

Po velké gynekologické operaci jsem byla unavená, nevěděla jsem, co se mi děje v těle, bylo pro mě těžké vyznat se ve svých emocích, bála jsem se prožívat znovu sexualitu. Byla jsem všude v těle stažená a napjatá. Řekla jsem si, že je důležité situaci změnit. Celou. A od základů.

To mě postupně vedlo k tomu, abych pojmenovala, co potřebuju, a začala to sama sobě dávat. A i díky téhle životní zkušenosti jsem si uvědomila, jak jsou některé důležité věci na okraji zájmu nebo tak nějak upozaďované. Ráda bych potřebnou péči dopřála ženám v nejrůznějších životních situacích, nejen v těch, které jsem já sama prožila, protože příběh každé(ho) z nás je prostě jedinečný. Snažím se vše tvořit s láskou, respektem a pokorou ke všem příběhům, jichž můžu být takto součástí.

„Vytvořila jsem prostor, ve kterém je péče o ženy na prvním místě.

Ženy tu najdou podporu a uvolnění.“

Mým záměrem je pomáhat ženám, kterým to, co dělám, bude dávat smysl, třeba i stejný jako mně, které si uvědomují, jak je taková péče důležitá, a které se chtějí třeba i touhle cestou dostat blíž k sobě a uvolnit tlak, kterým se cítí být svázané. Ženy tu najdou podporu a uvolnění, díky jemným terapiím spojeným s dotekem a prací s tělem pomocí energetického působení nebo prací s emocemi spojenou s tím, jak si uvědomují a prožívají své tělo, díky povídání a sdílení. Jádro téhle práce je v osobním setkání, ale některé programy probíhají i on-line.

Pod hlavičkou Wellness pro duši poskytujeme služby, při kterých nedochází k léčebným procesům, ani nejsou poskytovány zdravotnické služby. Jednotlivé služby jsou založeny na konzultacích a práci s energiemi, vnitřní sílou klientů, duševní rovnováhou apod. Poskytované Služby nejsou psychologickým poradenstvím ani nenahrazují psychologickou či psychiatrickou péči. Dovysvětlení některých termínů můžete najít na stránce Slovníček pojmů.

Píšeme pro vás

8týdenní individuální program hubnutí vám přinese víc prostoru na péči o sebe a naši nepřetržitou podporu

17. května 2021

Milé ženy, víme, že když chceme zhubnout, je třeba vzít to od základů, tedy od střeva. Je dobré si jídelníček zpestřit několika potravinami, které podporují správné nastavení bakterií ve střevě. Tím se nám střevo čistí, a má to pozitivní dopad i na naši hmotnost. Mezi potraviny, které takto pomáhají, patří: Ovoce a zelenina: Denně, ale

Přerušovaný půst může být příjemnější alternativou klasického půstu, která má také zdravotní benefity

Přerušovaný půst – moje praxe a zkušenosti

26. ledna 2021

Milé ženy, dozajista jste už slyšely o metodě přerušovaného půstu. Možná znáte i někoho, kdo už tuto metodu sám na sobě praktikuje. Víte ale, v čem spočívá? A jaký může mít přínos pro vaše tělo a duši? Pojďme si společně všechno shrnout. Prozradím vám i to, jak ho správně praktikovat a snadno ho zařadit do života. Půst

Co můžeme v zimě udělat pro to, abychom na jaře plynule vpluly do procesů, které podpoří naše hubnutí?

13. ledna 2021

Leden a Nový rok jsou pro mnohé lidi dobou, kdy si dávají nejrůznější předsevzetí. Některá se týkají toho, s čím by chtěli začít, jiná toho, s čím by naopak chtěli skončit. A některá z nich se týkají změn. K těm patří i změna jídelníčku, zdraví prospěšný pohyb nebo hubnutí. Zima je období útlumu a odpočinku. Příroda odpočívá. A nás