Poznejte ženy, se kterými se můžete setkat při programech a terapiích Wellness pro duši.

Těší nás a těšíme se i na osobní setkání s vámi všemi!

Markéta Hezinová

Zakladatelka Wellness pro duši a průvodkyně terapiemi a on-line programy

Bc. Markéta Hezinová, MBA

Všechno, co jsem v životě prožila, mě dovedlo k založení dvou hlavních projektů, kterým se věnuju. Promítly se do nich mé vize a zkušenosti. A asi proto, abych byla spolu se světem v harmonii, jeden je v ryze mužském oboru a v druhém se může naplno projevit zase má ženská část. Vytvořila jsem prostor, ve kterém je péče o ženy na prvním místě.

„Tvořím s láskou, respektem a pokorou ke každému z příběhů, kterého takto můžu být součástí.“

Jana Knéslová

Výživová poradkyně a průvodkyně programem Výživa pro tělo a duši

Jaká byla moje cesta k výživovému poradenství? Začalo to sportem. Pohyb je pro mě naprosto přirozenou součástí života snad odjakživa. Jako malou mě ke sportu vedli rodiče už od školních let. Chodila jsem do různých sportovních kroužků, a na středí škole i na sálové lekce. Tady jsem se poprvé dostala ke sportovní výživě v podobě proteinů. Postupem čau jsem začala vařit nejrůznější fitness jídla.

Protože jsem v tu dobu řešila redukci váhy, všechny tyhle zkušenosti mi pomohly pochopit, že pouze sport k tomu nestačí. Začala jsem se víc zaměřovat na jídlo. Pomohl mi sestavený jídelníček s předem danými potravinami. A podařilo se mi příjemnou cestou shodit kila, která jsem chtěla.

Sama jsem si na svém těle vyzkoušela, jaké je to cíleně zhubnout, cíleně a hlavně zdravě.

Pochopila důležitost zdravého stravování a rozhodla jsem se absolvovat kurz nutričního poradce na Dexter Academy.

V programech, kterými provázím, nečekejte žádná kouzla v podobě tablet na hubnutí nebo nápojů, které by vám sice krátkodobě pomohly upravit váhu, ale z dlouhodobého hlediska by vaše tělo jen ničily. Programy, kterými provázím, jsou založeny na principu 3P: příprava jídel, pravidelnost a pohyb, tedy zdravý pohyb.

„Zjistila jsem, jak je důležité stravování, které vyhovuje nejen tělu, ale i mysli.“

Lucie Aulehlová

Průvodkyně terapiemi spojenými s dotekovou lázni

Terapiím a práci s energií v lidském těle se věnuju už od roku 2013. Prošla jsem si i výukou klasických masáží u výborného maséra s třicetiletou praxí. Pod jeho vedením jsem se naučila spoustu různých masážních technik, poznala, jak nejlépe uvolnit tělo a pomoci od bolesti. Učila jsem se základy reflexologie, havajské a lymfatické masáže, masáže lávovými kameny nebo Breussovy energetické masáže. 

V roce 2017 jsem si začala doplňovat vzdělání, a to i v souvislosti s tématy osobního rozvoje. Absolvovala jsem psychoterapeutické kurzy zaměřené na Reichovy charakterové typy, které propojují psychickou, emoční a tělesnou rovinu. Díky tomu jsem se naučila vnímat člověka jako celek a pracovat s klientem na více úrovních zároveň. Věnuju se i řešení dlouhodobějších problému a traumat, která si neseme ze svého dětství. 

Mimo to se odmalička věnuju tanci, cvičení jógy, sportům všeho druhu. Miluju dobrou kávu a čaj. Ráda peču dorty a hraju na ukulele.

„Naučila jsem se vnímat lidi, kteří ke mně přicházejí, v kontextu propojení psychické, emoční a tělesné roviny. Můžu tak s nimi pracovat na více úrovních zároveň.“

Poskytujeme služby, při kterých nedochází k léčebným procesům, ani nejsou poskytovány zdravotnické služby. Jednotlivé služby jsou založeny na konzultacích a práci s energiemi, vnitřní sílou klientů, duševní rovnováhou apod. Poskytované Služby nejsou psychologickým poradenstvím ani nenahrazují psychologickou či psychiatrickou péči. Dovysvětlení některých termínů můžete najít na stránce Slovníček pojmů.

Píšeme pro vás

8týdenní individuální program hubnutí vám přinese víc prostoru na péči o sebe a naši nepřetržitou podporu

17. května 2021

Milé ženy, víme, že když chceme zhubnout, je třeba vzít to od základů, tedy od střeva. Je dobré si jídelníček zpestřit několika potravinami, které podporují správné nastavení bakterií ve střevě. Tím se nám střevo čistí, a má to pozitivní dopad i na naši hmotnost. Mezi potraviny, které takto pomáhají, patří: Ovoce a zelenina: Denně, ale

Přerušovaný půst může být příjemnější alternativou klasického půstu, která má také zdravotní benefity

Přerušovaný půst – moje praxe a zkušenosti

26. ledna 2021

Milé ženy, dozajista jste už slyšely o metodě přerušovaného půstu. Možná znáte i někoho, kdo už tuto metodu sám na sobě praktikuje. Víte ale, v čem spočívá? A jaký může mít přínos pro vaše tělo a duši? Pojďme si společně všechno shrnout. Prozradím vám i to, jak ho správně praktikovat a snadno ho zařadit do života. Půst

Co můžeme v zimě udělat pro to, abychom na jaře plynule vpluly do procesů, které podpoří naše hubnutí?

13. ledna 2021

Leden a Nový rok jsou pro mnohé lidi dobou, kdy si dávají nejrůznější předsevzetí. Některá se týkají toho, s čím by chtěli začít, jiná toho, s čím by naopak chtěli skončit. A některá z nich se týkají změn. K těm patří i změna jídelníčku, zdraví prospěšný pohyb nebo hubnutí. Zima je období útlumu a odpočinku. Příroda odpočívá. A nás