Relaxační doteková terapie doplněná speciálně namíchanými esenciálními oleji. Máme pro vás předem připravené směsi. Kterou z nich použijeme, to už bude výsledkem vaší volby. Budete-li chtít, i s tou vám rády pomůžeme. Důležité je, abyste se s vybranou vůní cítila příjemně.

O jakou terapii se jedná?

Při arotmaterapeutické dotekové lázni pracujeme se speciálně namíchanými esenciálními oleji, které vás budou provázet od začátku terapie až do konce. Máte možnost vybrat si z pěti olejíčků. Během dvouhodinové aromaterapeutické dotekové lázně si užijete jejich vůni i působení. Oleje mícháme ve spolupráci se ženami z pražské voňavé dílny Alchymystique.

„Olejíčky a vůně jsou namíchané v jedinečné kombinaci přímo pro Wellness pro duši a naše terapie.

Díky nim a kombinaci s dotekovou lázní vás můžeme provést cestou vedoucí až k otevření se světu vůní, ke schopnosti více cítit. Vaše tělo bude syceno nejen doteky, ale příjemnými vůněmi a působením olejů.

Jedná se o jemnou, takřka meditační práci, při které se dostáváme do spojení s jednotlivými tématy ženství. Chceme, aby to pro vás byla víc než jen příjemná vůně, ale aby olej nesl informaci pro tělo. Směsi olejů také dostaly svá jména podle situací, které se snažíme otevřít, obejmout, uklidnit nebo propustit.

„Míchání olejů je náročný, ale zároveň radostný proces, který nám přináší hluboké uspokojení, neboť právě tímto způsobem se zhmotňuje naše vize péče, pomoci, podpory a sdílení.“

Z čeho při terapii vycházíme?

Základem terapie je přístup založený na velké úctě ke každé ženské duši a také k tělu každé ženy.

Jejím základem jsou pomalé doteky, které se soustřeďují hlavně na energetické dráhy těla. Pracujeme s energií v jednotlivých energetických centrech, používáme jemný, někdy téměř neznatelný, velmi pomalý dotek, který tělo jemně uvolňuje. Vše je založeno na energetické práci, kterou dotek doprovází, nikoliv na fyzioterapeutickém působení na tělo.

S takovým dotekem je spojený prožitek péče a něhy. Abychom prohloubily relaxaci a celkový prožitek z terapie, rozhodly jsme se využít i jedinečné směsi esenciálních olejů.

VŮNĚ A ESENCIÁLNÍ OLEJE

♡ HLUBOKÉ VNÍMÁNÍ TĚLA

♡ UVOLNĚNÍ MYŠLENEK

♡ RELAXACE

♡ PLYNUTÍ

Jaké může mít terapie výsledky?

Po terapii odcházejí ženy nabité energií, přitom ale uvolněné a zrelaxované. A to všechno je ještě podpořeno využitím esenciálních olejů. Některé dokonce pociťují silné propojení se svým tělem. Provedeme vás celou terapií tak, aby se mohly uvolňovat velké nánosy stresu, které jsou spojeny se zatnutím a stažením.

Pro koho je terapie vhodná?

Terapie je vhodná pro ženy, které

pociťují napětí a neklid ve svém nitru, což se může projevovat i napětím v těle,

vnímají přemíru stresu,

cítí potřebu najít klid v každodenních situacích, které je mnohdy můžou stresovat,

na tělesné rovině se můžou se potýkat s bolestmi krční, hrudní nebo bederní páteře.

JAK TERAPIE PROBÍHÁ?

Celá terapie trvá 2 hodiny.

Může se ale také o chvilku protáhnout, nechte si tedy raději malou rezervu, jak před začátkem, tak po jejím skončení.

Terapie se účastní dvě osoby, a to klientka a průvodkyně terapií, která se jí po celou dobu věnuje.

ROZHOVOR

Terapie začíná rozhovorem: Většina žen, které znám, potřebuje sdílet a mluvit o svém životě a o tom, co prožívá. Cílem není odhalení nějakých zásadních témat ve vašem životě, rády si ale poslechneme, jak se v danou chvíli máte, jaká témata řešíte ve svém osobním životě nebo i ve své práci, co vás bolí na těle nebo i na duši, ale také co vás těší a co vám dělá radost.

Úvodní rozhovor má vést ke zklidnění z předchozí cesty za námi do Wellness pro duši a z toho, co klientka v daný den dělala tak, aby se snáz naladila na to, co bude následovat.

MEDITAČNÍ PRAXE

Následuje po skončení rozhovoru: Jedná se o průvodkyní vedenou asi desetiminutovou meditaci zklidňující mysl i tělo. Není třeba, abyste měla s meditací nějakou zkušenost. Jde hlavně o to, aby se měla vaše mysl prostor utišit a měla jste prostor uvolnit své tělo.

ZAHAJOVACÍ RITUÁL

Následuje po krátké meditaci: S každou klientkou pracujeme individuálně, s velkou úctou a respektem k ní samotné a jejímu tělu. Počátečním rituálem pomáháme ukotvit danou situaci, což je důležité pro lepší průběh relaxace v průběhu terapie.

DOTEKOVÁ TERAPIE S VŮNÍ

Každá aromaterapie terapie spojená s dotekem může být úplně jiná. Na předem dané postupy tu zapomeňte. Průvodkyně se intuitivně naladí na to, co je právě potřeba, a tak může být celá terapie založena jak na jednom dlouhém doteku, třeba na vašem rameni, tak na sérií kratší doteků po celých zádech. Výsledkem je tedy energetické působení, které nemá charakter fyzioterapie nebo masáže.

Před zahájením vlastní terapie dostanete možnost zvolit si vlastní esenciální olej pro aktuální terapii. Esenciální olej vás záměrně necháme vybrat bezprostředně před zahájením terapie, tedy ve chvíli, kdy už budete pociťovat značné uvolnění. V takovou chvíli si snáz intuitivně vyberete jeden z pěti olejů, které jsou pro vás připraveny.

Celý prostor je uzpůsoben k tomu, aby měla každá klientka dostatek místa si pohodlně lehnout a terapii plně prožít.

DOZNÍVÁNÍ A ZÁVĚREČNÉ SDÍLENÍ

Po ukončení terapie si s každou klientkou opět sedneme nad šálkem čaje a necháme celou terapii doznít. Klientce to pomáhá v uzemnění v danou chvíli a moment, a ukotvuje se tak její prožitek z terapie. Je zde prostor pro společné sdílení. Průvodkyně terapií také může navrhnout další praxi pro domácí péči.

Kdo se vám bude věnovat?

Touto terapií provázejí Markéta nebo Lucie.

Pokud byste chtěly, více informací se o nich dozvíte na stránce věnované průvodkyním našimi terapiemi a programy (tady).

Jak se můžete objednat?

Rezervace probíhá jednoduše on-line pomocí formuláře Reservio nebo telefonicky.

Čich je ten nejosobitější smysl: Vyberte si tu svou křišťálově čistou vůni

Poskytujeme služby, při kterých nedochází k léčebným procesům, ani nejsou poskytovány zdravotnické služby. Jednotlivé služby jsou založeny na konzultacích a práci s energiemi, vnitřní sílou klientů, duševní rovnováhou apod. Poskytované Služby nejsou psychologickým poradenstvím ani nenahrazují psychologickou či psychiatrickou péči. Dovysvětlení některých termínů můžete najít na stránce Slovníček pojmů.

Píšeme pro vás

8týdenní individuální program hubnutí vám přinese víc prostoru na péči o sebe a naši nepřetržitou podporu

17. května 2021

Milé ženy, víme, že když chceme zhubnout, je třeba vzít to od základů, tedy od střeva. Je dobré si jídelníček zpestřit několika potravinami, které podporují správné nastavení bakterií ve střevě. Tím se nám střevo čistí, a má to pozitivní dopad i na naši hmotnost. Mezi potraviny, které takto pomáhají, patří: Ovoce a zelenina: Denně, ale

Přerušovaný půst může být příjemnější alternativou klasického půstu, která má také zdravotní benefity

Přerušovaný půst – moje praxe a zkušenosti

26. ledna 2021

Milé ženy, dozajista jste už slyšely o metodě přerušovaného půstu. Možná znáte i někoho, kdo už tuto metodu sám na sobě praktikuje. Víte ale, v čem spočívá? A jaký může mít přínos pro vaše tělo a duši? Pojďme si společně všechno shrnout. Prozradím vám i to, jak ho správně praktikovat a snadno ho zařadit do života. Půst

Co můžeme v zimě udělat pro to, abychom na jaře plynule vpluly do procesů, které podpoří naše hubnutí?

13. ledna 2021

Leden a Nový rok jsou pro mnohé lidi dobou, kdy si dávají nejrůznější předsevzetí. Některá se týkají toho, s čím by chtěli začít, jiná toho, s čím by naopak chtěli skončit. A některá z nich se týkají změn. K těm patří i změna jídelníčku, zdraví prospěšný pohyb nebo hubnutí. Zima je období útlumu a odpočinku. Příroda odpočívá. A nás