Doteková lázeň je relaxační terapie, při které pracujeme s jemným, někdy až téměř neznatelným dotekem. Dotek je velmi pomalý a vědomý. Jeho výsledkem je lehoučký a uklidňující pocit v celém těle.

O jakou terapii se jedná?

Pracujeme s nejjemnější formou doteků, tedy určitou formou hlazení a meditační práce v plné přítomnosti, která vás emočně nasytí, otevře srdce a pomůže uvolnit energetické blokády.

V tkáních našeho těla je uložena přemíra „špatného doteku“. To se následně projevuje jako nahromaděné toxiny, tedy stresové látky, které vedou ke zvýšení hladiny stresu a snížení funkce imunitního systému.

Úkolem této terapie je přepsání vzorce „špatného doteku“. Jak? Nahradíme ho dotekem láskyplným a otevírajícím. Díky takové práci s emocemi, které máme uložené kde jinde než v těle, se většina žen cítí právě emočně mnohem lépe. A to je náš cíl.

„Během terapie není třeba mluvit. Tělo vnímá, co se děje, vnímá doteky a samo se začíná uvolňovat. A díky této blahodárné energii se v něm aktivuje, co je právě potřeba k tomu, abyste cítily, jak vás aspoň na chvíli stres opouští.

Z čeho při terapii vycházíme?

Základem terapie je přístup založený na velké úctě ke každé ženské duši a také k tělu každé ženy.

Rády bychom pomocí jemných doteků a energetického působení ženské tělo pomohly uvolnit, zbavit stresu a nahromaděné negativní energie, tedy té, která tělu není prospěšná, ale mohla by mu naopak škodit. To vše pomáhá také ulevit mysli od negativních myšlenek.

Díky tomu může každá žena naplno prožívat hlubokou relaxaci a uvolnění. Často tak dochází ke zlepšení postoje k vlastnímu tělu a tomu, jak žena své tělo vnímá.

♡ JEMNÝ DOTEK, I VE FORMĚ PŘIPOMÍNAJÍCÍ HLAZENÍ ♡
♡ PÉČE O TĚLO ♡
♡ HLUBOKÁ RELAXACE ♡
♡ HLADINA ALFA ♡
♡ REGENERACE ♡

Jaké může mít terapie výsledky?

Po terapii odcházejí ženy nabité energií, přitom ale uvolněné a zrelaxované. Některé dokonce pociťují silné propojení se svým tělem. Provedeme vás celou terapií tak, aby se mohly uvolňovat velké nánosy stresu, které jsou spojeny se zatnutím a stažením.

Pro koho je terapie vhodná?

Terapie je vhodná pro ženy, které

pociťují napětí a neklid ve svém nitru, což se může projevovat i napětím v těle,

vnímají přemíru stresu,

cítí potřebu najít klid v každodenních situacích, které je mnohdy můžou stresovat,

na tělesné rovině se můžou se potýkat s bolestmi krční, hrudní nebo bederní páteře.

JAK TERAPIE PROBÍHÁ?

Celá terapie trvá 2 hodiny.

Může se ale také o chvilku protáhnout, nechte si tedy raději malou rezervu, jak před začátkem, tak po jejím skončení.

Terapie se účastní dvě osoby, a to klientka a průvodkyně terapií, která se jí po celou dobu věnuje.

ROZHOVOR

Terapie začíná rozhovorem: Většina žen, které znám, potřebuje sdílet a mluvit o svém životě a o tom, co prožívá. Cílem není odhalení nějakých zásadních témat ve vašem životě, rády si ale poslechneme, jak se v danou chvíli máte, jaká témata řešíte ve svém osobním životě nebo i ve své práci, co vás bolí na těle nebo i na duši, ale také co vás těší a co vám dělá radost.

Úvodní rozhovor má vést ke zklidnění z předchozí cesty za námi do Wellness pro duši a z toho, co klientka v daný den dělala tak, aby se snáz naladila na to, co bude následovat.

MEDITAČNÍ PRAXE

Následuje po skončení rozhovoru: Jedná se o průvodkyní vedenou asi desetiminutovou meditaci zklidňující mysl i tělo. Není třeba, abyste měla s meditací nějakou zkušenost. Jde hlavně o to, aby se měla vaše mysl prostor utišit a měla jste prostor uvolnit své tělo.

ZAHAJOVACÍ RITUÁL

Následuje po krátké meditaci: S každou klientkou pracujeme individuálně, s velkou úctou a respektem k ní samotné a jejímu tělu. Počátečním rituálem pomáháme ukotvit danou situaci, což je důležité pro lepší průběh relaxace v průběhu terapie.

DOTEKOVÁ TERAPIE

Každá terapie dotekem může být úplně jiná. Na předem dané postupy tu zapomeňte. Průvodkyně se intuitivně naladí na to, co je právě potřeba, a tak může být celá terapie založena jak na jednom dlouhém doteku, třeba na vašem rameni, tak na sérií kratší doteků po celých zádech. Výsledkem je tedy energetické působení, které nemá charakter fyzioterapie nebo masáže.

Celý prostor je uzpůsoben k tomu, aby měla každá klientka dostatek místa si pohodlně lehnout a terapii plně prožít.

DOZNÍVÁNÍ A ZÁVĚREČNÉ SDÍLENÍ

Po ukončení terapie si s každou klientkou opět sedneme nad šálkem čaje a necháme celou terapii doznít. Klientce to pomáhá v uzemnění v danou chvíli a moment, a ukotvuje se tak její prožitek z terapie. Je zde prostor pro společné sdílení. Průvodkyně terapií také může navrhnout další praxi pro domácí péči.

Kdo se vám bude věnovat?

Touto terapií provázejí Markéta nebo Lucie.

Pokud byste chtěly, více informací se o nich dozvíte na stránce věnované průvodkyním našimi terapiemi a programy (tady).

Jak se můžete objednat?

Rezervace probíhá jednoduše on-line pomocí formuláře Reservio nebo telefonicky.

Tenhle krásný prostor jsme vytvořily jen pro vás

Poskytujeme služby, při kterých nedochází k léčebným procesům, ani nejsou poskytovány zdravotnické služby. Jednotlivé služby jsou založeny na konzultacích a práci s energiemi, vnitřní sílou klientů, duševní rovnováhou apod. Poskytované Služby nejsou psychologickým poradenstvím ani nenahrazují psychologickou či psychiatrickou péči. Dovysvětlení některých termínů můžete najít na stránce Slovníček pojmů.

Píšeme pro vás

8týdenní individuální program hubnutí vám přinese víc prostoru na péči o sebe a naši nepřetržitou podporu

17. května 2021

Milé ženy, víme, že když chceme zhubnout, je třeba vzít to od základů, tedy od střeva. Je dobré si jídelníček zpestřit několika potravinami, které podporují správné nastavení bakterií ve střevě. Tím se nám střevo čistí, a má to pozitivní dopad i na naši hmotnost. Mezi potraviny, které takto pomáhají, patří: Ovoce a zelenina: Denně, ale

Přerušovaný půst může být příjemnější alternativou klasického půstu, která má také zdravotní benefity

Přerušovaný půst – moje praxe a zkušenosti

26. ledna 2021

Milé ženy, dozajista jste už slyšely o metodě přerušovaného půstu. Možná znáte i někoho, kdo už tuto metodu sám na sobě praktikuje. Víte ale, v čem spočívá? A jaký může mít přínos pro vaše tělo a duši? Pojďme si společně všechno shrnout. Prozradím vám i to, jak ho správně praktikovat a snadno ho zařadit do života. Půst

Co můžeme v zimě udělat pro to, abychom na jaře plynule vpluly do procesů, které podpoří naše hubnutí?

13. ledna 2021

Leden a Nový rok jsou pro mnohé lidi dobou, kdy si dávají nejrůznější předsevzetí. Některá se týkají toho, s čím by chtěli začít, jiná toho, s čím by naopak chtěli skončit. A některá z nich se týkají změn. K těm patří i změna jídelníčku, zdraví prospěšný pohyb nebo hubnutí. Zima je období útlumu a odpočinku. Příroda odpočívá. A nás