V průběhu lymfatické dotekové terapie pracujeme s jemným dotekem po celém těle, především v oblasti lymfatických uzlin a na lymfatických drahách tak, aby docházelo k rozproudění lymfy a odtoku nahromaděné lymfy z mízních uzlin. Pro regenerační a detoxikační účinek používáme kombinaci lymfatických kalhot spolu s doteky, které uvolňují lymfatický systém.

O jakou terapii se jedná?

Pracujeme s nejjemnější formou doteků, tedy určitou formou hlazení a meditační práce v plné přítomnosti, která vás emočně nasytí, otevře srdce a pomůže uvolnit energetické blokády.

V tkáních našeho těla je uložena přemíra „špatného doteku“. To se následně projevuje jako nahromaděné toxiny, tedy stresové látky, které vedou ke zvýšení hladiny stresu a snížení funkce imunitního systému. Může se to projevit i na lymfatickém systému, ve kterém se pak hromadí lymfa, což vede následně nejen k otokům, ale i dalšímu diskomfortu nebo jiným komplikacím.

Úkolem této terapie je přepsání vzorce „špatného doteku“. Jak? Nahradíme ho dotekem láskyplným a otevírajícím. Díky takové práci s emocemi, které máme uložené kde jinde než v těle, se většina žen cítí právě emočně mnohem lépe. A to je náš cíl.

Lymfatická doteková terapie pomáhá především při pocitech oteklých nohou nebo rukou. Pomáhá při prevenci zánětů křečových žil a regeneraci těla po pooperačních stavech, protože účinně odstraňuje otoky a tiší bolest. K efektům lymfatických terapie patří také zlepšení celulitidy.

Z čeho při terapii vycházíme?

Základem terapie je přístup založený na velké úctě ke každé ženské duši a také k tělu každé ženy.

Pomocí jemného působení na těch správných místech rozproudíme lymfu, a tím pomůžeme uvolnit napětí i případné otoky, se kterými se tělo potýká nejen při pooperačních stavech.

Rády bychom pomocí jemných doteků a energetického působení ženské tělo pomohly uvolnit, zbavit stresu a nahromaděné negativní energie, tedy té, která tělu není prospěšná, ale mohla by mu naopak škodit. To vše pomáhá také ulevit mysli od negativních myšlenek.

Díky tomu může každá žena naplno prožívat hlubokou relaxaci a uvolnění. Často tak dochází ke zlepšení postoje k vlastnímu tělu a tomu, jak žena své tělo vnímá.

♡ JEMNÝ DOTEK DOPLNĚNÝ VYUŽITÍM LYMFATICKÝCH KALHOT ♡
♡ JEMNÁ PÉČE O TĚLO ♡
♡ ROZPROUDĚNÍ LYMFY ♡
♡ HLADINA ALFA ♡
♡ REGENERACE ♡

Jaké může mít terapie výsledky?

Po terapii odcházejí ženy nabité energií, přitom ale uvolněné a zrelaxované. Některé dokonce pociťují silné propojení se svým tělem. Provedeme vás celou terapií tak, aby se mohly uvolňovat velké nánosy stresu, které jsou spojeny se zatnutím a stažením.

Pro koho je terapie vhodná?

Terapie je vhodná pro ženy, které

pociťují napětí a neklid ve svém nitru, což se může projevovat i napětím v těle nebo i otoky na určitých částech těla,

vnímají přemíru stresu,

cítí potřebu najít klid v každodenních situacích, které je mnohdy můžou stresovat,

chtějí podpořit prevenci varixů,

rády by zmírnily projev tzv. syndromu těžkých nohou, který může vznikat například při sedavém zaměstnání nebo dlouhém stání,

chtějí se zaměřit na prevenci otoků před chirurgickými, ortopedickými, stomatologickými nebo gynekologickými zákroky nejrůznější povahy a rozsahu,

chtějí podpořit detoxikaci organizmu (pomoct odvést některé toxiny z těla),

na tělesné rovině se můžou se potýkat s bolestmi hlavy, krční, hrudní nebo bederní páteře.

JAK TERAPIE PROBÍHÁ?

Celá terapie trvá 2 hodiny.

Může se ale také o chvilku protáhnout, nechte si tedy raději malou rezervu, jak před začátkem, tak po jejím skončení.

Terapie se účastní dvě osoby, a to klientka a průvodkyně terapií, která se jí po celou dobu věnuje.

ROZHOVOR

Terapie začíná rozhovorem: Většina žen, které znám, potřebuje sdílet a mluvit o svém životě a o tom, co prožívá. Cílem není odhalení nějakých zásadních témat ve vašem životě, rády si ale poslechneme, jak se v danou chvíli máte, jaká témata řešíte ve svém osobním životě nebo i ve své práci, co vás bolí na těle nebo i na duši, ale také co vás těší a co vám dělá radost.

Úvodní rozhovor má vést ke zklidnění z předchozí cesty za námi do Wellness pro duši a z toho, co klientka v daný den dělala tak, aby se snáz naladila na to, co bude následovat.

BYLINNÝ ČAJOVÝ RITUÁL

Následuje po skončení rozhovoru: Jedná se o průvodkyní vedený asi dvacetiminutový čajový rituál zklidňující a pročišťující mysl i tělo. Není třeba, abyste měla s čajovým rituálem nějakou zkušenost. Jde hlavně o to, aby se měla vaše mysl prostor utišit a měla jste prostor uvolnit své tělo.

ZAHAJOVACÍ RITUÁL

Následuje po čajovém rituálu: S každou klientkou pracujeme individuálně, s velkou úctou a respektem k ní samotné a jejímu tělu. Počátečním rituálem pomáháme ukotvit danou situaci, což je důležité pro lepší průběh relaxace v průběhu terapie.

DOTEKOVÁ LYMFATICKÁ TERAPIE

Každá terapie dotekem může být úplně jiná. Na předem dané postupy tu zapomeňte. Průvodkyně se intuitivně naladí na to, co je právě potřeba, a tak může být celá terapie založena jak na jednom dlouhém doteku na určitém místě těla, tak na sérií kratší doteků na více místech. V tomto případě se soustředíme na uvolnění mízních uzlin a rozproudění lymfatického systému. Výsledkem je ovšem energetické působení, které nemá charakter fyzioterapie nebo masáže.

Celý prostor je uzpůsoben k tomu, aby měla každá klientka dostatek místa si pohodlně lehnout a terapii plně prožít.

DOZNÍVÁNÍ A ZÁVĚREČNÉ SDÍLENÍ

Po ukončení terapie si s každou klientkou opět sedneme nad šálkem čaje a necháme celou terapii doznít. Klientce to pomáhá v uzemnění v danou chvíli a moment, a ukotvuje se tak její prožitek z terapie. Je zde prostor pro společné sdílení. Průvodkyně terapií také může navrhnout další praxi pro domácí péči.

Kdo se vám bude věnovat?

Touto terapií provázejí Markéta nebo Lucie.

Pokud byste chtěly, více informací se o nich dozvíte na stránce věnované průvodkyním našimi terapiemi a programy (tady).

Jak se k nám můžete objednat?

Rezervace probíhá jednoduše on-line pomocí formuláře Reservio nebo telefonicky.

Prostory jsme navrhly tak, aby podpořily účinky terapií

Poskytujeme služby, při kterých nedochází k léčebným procesům, ani nejsou poskytovány zdravotnické služby. Jednotlivé služby jsou založeny na konzultacích a práci s energiemi, vnitřní sílou klientů, duševní rovnováhou apod. Poskytované Služby nejsou psychologickým poradenstvím ani nenahrazují psychologickou či psychiatrickou péči. Dovysvětlení některých termínů můžete najít na stránce Slovníček pojmů.

Píšeme pro vás

8týdenní individuální program hubnutí vám přinese víc prostoru na péči o sebe a naši nepřetržitou podporu

17. května 2021

Milé ženy, víme, že když chceme zhubnout, je třeba vzít to od základů, tedy od střeva. Je dobré si jídelníček zpestřit několika potravinami, které podporují správné nastavení bakterií ve střevě. Tím se nám střevo čistí, a má to pozitivní dopad i na naši hmotnost. Mezi potraviny, které takto pomáhají, patří: Ovoce a zelenina: Denně, ale

Přerušovaný půst může být příjemnější alternativou klasického půstu, která má také zdravotní benefity

Přerušovaný půst – moje praxe a zkušenosti

26. ledna 2021

Milé ženy, dozajista jste už slyšely o metodě přerušovaného půstu. Možná znáte i někoho, kdo už tuto metodu sám na sobě praktikuje. Víte ale, v čem spočívá? A jaký může mít přínos pro vaše tělo a duši? Pojďme si společně všechno shrnout. Prozradím vám i to, jak ho správně praktikovat a snadno ho zařadit do života. Půst

Co můžeme v zimě udělat pro to, abychom na jaře plynule vpluly do procesů, které podpoří naše hubnutí?

13. ledna 2021

Leden a Nový rok jsou pro mnohé lidi dobou, kdy si dávají nejrůznější předsevzetí. Některá se týkají toho, s čím by chtěli začít, jiná toho, s čím by naopak chtěli skončit. A některá z nich se týkají změn. K těm patří i změna jídelníčku, zdraví prospěšný pohyb nebo hubnutí. Zima je období útlumu a odpočinku. Příroda odpočívá. A nás