Výživa pro tělo i duši

Výživa pro tělo a duši je osmitýdenní program, který je možné rozšířit až na 12 týdnů. V rámci programu podporujeme ženy v tom, aby mohla každá z nich změnit přístup ke svému tělu. Chceme vám pomoct, abyste se ve svém těle cítily hezky.

Nadchnul mě prostor, který Markéta vytvořila. Tohle místo je prostě stvořené k relaxaci a uvolnění. Každá z nás si tu může naplno užít péči, kterou potřebuje.
Kristýna Maková
průvodkyně a copyeditorka
Doteková lázeň byl pro mě úplně nový zážitek. A nenapadá mě, k čemu bych ho mohla přirovnat. Odcházela jsem uvolněná a taková lehčí.
Šárka Wear, klientka Wellness pro duši (Foto: archiv Šárky Wear)
Šárka Wear
Překladatelka a lektorka
Fascinuje mě, jak na sebe všechno navazovalo a kolik pozornosti a péče jsem od Markéty dostala. Uvolnilo ve mně emoce, jak už jsem dlouho nezažila.
Hana Hrnčířová
Houslistka

O jaký program se jedná?

Program je koncipován na 8 týdnů, pokud budete mít pocit, že ho chcete nebo potřebujete ještě prodloužit, je to možné až na 12 týdnů. Budeme vás podporovat a motivovat k tomu, abyste postupně změnily přístup k sobě samé. Budete jíst, a to dobré věci, budete sytit své tělo i svou duši. Pomůžeme vám s prací na změně k přístupu k vašemu tělu a ženskosti. Pochopíte, proč vám často nefunguje snaha o 100% kontrolu, proč vám mnohdy dojde brzy motivace, a proč se pak vracíte zpět do zajetých kolejí.

V tomhle programu ale začneme jinak. Začneme tak, abyste měly dostatek energie, abyste jedly a z jídla se radovaly, ne z něj byly frustrované. Budeme s vámi v procesu vaší změny, změny postoje k vašemu vlastnímu tělu. Bude to běh na delší trať. A doufáme, že výsledek bude stát za to. Jaký by měl být? Budete se cítit hezky ve svém těle, které bude v rovnováze, a to v mnoha ohledech.

Základem tohoto programu jsou 3P
Příprava jídel. Pravidelnost. Pohyb, tedy zdravý pohyb.

Z čeho v rámci tohoto programu vycházíme?

Kombinujeme zdravé stravování, meditace a sdílení osobních příběhů. Pomáháme nastavit správnou výživu pro střevní mikrobiom i mozek. Dalšími nezbytnými součástmi programu jsou prostor pro regeneraci, vaše vlastní aktivita a radost ze zdraví a z pohybu.

ZMĚNA PŘÍSTUPU • K TĚLU • SYCENÍ TĚLA I DUŠE • RADOST Z JÍDLA •  REGENERACE SDÍLENÍ

Jaké může mít program výsledky?

Program jsme koncipovaly tak, abyste se po jeho skončení cítily nabité energií a syté po stránce fyzické i emoční, zároveň klidné a aktivní. A také jste si odnesly nové poznatky o stravování, úžasné recepty, poznaly lépe, jak funguje vaše tělo a co potřebuje. S každou klientkou pracujeme individuálně, v tomto programu ale dáváme prostor i pro práci ve skupině.

V průběhu programu můžete díky uzavřené on-line skupině s dalšími účastnicemi programu vzájemně sdílet a podporovat se, a poznat tak další zajímavé ženy a třeba i navázat nová přátelství. Provedeme vás celým programem tak, aby se mohly uvolňovat velké nánosy stresu, které jsou nejen na tělesné, ale i emoční rovině, spojeny se zatnutím a stažením a které můžou souviset i s nesprávným stravováním a volbou jídel, která vám nemusejí prospívat.

Důležitá je také vaše motivace a mentální nastavení, se kterým do programu vstupujete. Pomůžeme vám s tím, abyste přijaly fakt, že to celé děláte pro sebe a svoje tělo a přestaly jste tolik pozornosti věnovat tomu, jaký názor na to mají ostatní nebo jakým způsobem o tom, co děláte, smýšlejí. Když se budete soustředit na sebe, můžete plně prožívat každou chvíli, kterou samy sobě budete věnovat. A v tu chvíli už vás nemusí zajímat, že někdo to, co děláte, zesměšňuje, nebo jestli je či není fér, že toho někdo může sníst daleko víc než vy a je přitom hubený jak lunt.

Pro koho je terapie vhodná?

Terapie je vhodná pro ženy, které by rády normálně jedly, dobrá jídla beze strachu z toho, jak velké nebo malé mají být porce, by se chtěly na sebe dívat do zrcadla s laskavostí, a ne si při tom vynadat, a to nejen po ránu, touží prožívat lásku k sobě samé, ale nevědí, jak na to nebo odkud se vůbec bere, trápí se v průběhu dne hlady nebo mívají během dopoledne hlad, ale odpoledne po příchodu z práce odhodí tašky a jdou si najít „něco rychlého do lednice“, zajídají stres, když se nikdo nedívá, dělají časté „inventury“ lednice, jedí, protože je naštvalo cokoliv nebo kdokoliv, a nejde s tím nic dělat, jsou smutné, nebo dokonce nešťastné z toho, jak vypadají, jsou vyhladovělé z marných diet, do kterých se v minulosti pustily, rády „drží diety“, ale nechají se zlákat na dortík a diety snadno vzdávají, vnímají přemíru stresu, cítí potřebu najít klid v každodenních situacích, které je mnohdy můžou stresovat, na tělesné rovině se můžou se potýkat s nadýmáním, průjmy nebo naopak zácpou, pocity „zamlžené mysli“, únavou, nechutí ráno vstávat, bolestmi hlavy nebo častými změnami nálad.

Jak program probíhá?

Celý program trvá 8 týdnů. Pokud ale účastnice cítí potřebu podpory a další práce, je možné ho prodloužit až na 12 týdnů. To proto, aby měl celý program skutečně efekt a účastnice po jeho skončení nezůstala na všechno sama. Program je možné následně doplnit o další konzultace.

Čím začneme?

Rozhovor

Program začíná osobním rozhovorem. Tuhle úvodní konzultaci s vámi povede autorka programu, Markéta Hezinová osobně. Na rozhovor si uděláme čas každé dva týdny, abychom si mohly promluvit o tom, jak se vám daří, jak se cítíte, a to nejen v rámci programu, ale v životě vůbec. V rámci pravidelných setkání se vám už bude věnovat vaše průvodkyně programem Jana. Budete-li chtít, bude to i prostor pro to, abyste spolu se svou průvodkyní programem probraly nějaké „horké novinky“ nebo vás vaše průvodkyně mohla podpořit, radovat se s vámi z toho, co se vám povedlo, vyslechnout, co pro vás bylo náročné nebo s čím se potýkáte, nebo vás mohla dál pomoct motivovat. Sama si řeknete, co budete potřebovat. Většina žen, které znám, potřebuje sdílet a mluvit o svém životě a o tom, co prožívá. Cílem není odhalení nějakých zásadních témat ve vašem životě, rády si ale poslechneme, jak se v danou chvíli máte, jaká témata řešíte ve svém osobním životě nebo i ve své práci, co vás bolí na těle nebo i na duši, ale také co vás těší a co vám dělá radost.

Meditační praxe

Následuje po skončení rozhovoru: Jedná se o průvodkyní vedenou asi dvacetiminutovou meditaci zklidňující mysl i tělo. Právě meditace pomáhá ukotvit záměr podporující program. Není třeba, abyste měla s meditací nějakou zkušenost. Jde hlavně o to, aby se měla vaše mysl prostor utišit a měla jste prostor uvolnit své tělo.

Konzultace a prostor pro Vaše otázky

Jak si sestavit ten správný jídelníček, který vám bude prospívat? Po krátké meditaci následuje konzultace. S každou klientkou pracujeme individuálně, s velkou úctou a respektem k ní samotné a jejímu tělu. Přesný jídelníček si každá z vás sestaví sama na základě našich doporučení a možností, se kterými vás  eznámíme. Těšit se můžete na pestrou stravu, pokud si ji sama dopřejete, a množství receptů, které s vámi budeme sdílet.

Jsme tu pro Vás v průběhu celého programu

Osobním setkáním jednou za dva týdny to ale nekončí, vaše průvodkyně s vámi bude v kontaktu i on-line po celou dobu trvání programu. Pokud budete potřebovat její radu nebo podporu, můžete si o ni kdykoliv v průběhu programu říct. Není to sice nonstop linka, ale jsme tu pro vás a když nereagujeme obratem, spojíme se s vámi, jakmile to bude možné.

Podpora průvodkyně programem a výživové poradkyně

Program Výživa pro tělo a duši vede naše Janča. Právě s ní budete po celou dobu programu v kontaktu. Budete překvapeny, kolik má energie a jak snadno ji dokáže předávat dál. Umí skvěle podpořit druhé, což jistě samy poznáte, pomůže vám zrealizovat váš záměr a dohlédne na to, aby se věci skutečně děly. S její pomocí jistě zvládnete převzít zodpovědnost za to, co jíte.

Naučme se odměňovat: dárek pro Vás

A protože víme, jak důležité je se umět odměnit, máme pro vás připravený dárek. Po pěti absolvovaných týdnech programu k nám můžete přijít bezplatně na terapii Lymfatické uvolnění. Prostě jen tak. Domluvíte si termín a odměníte se za to, že jste se věnovala sama sobě. Naším cílem je podpořit vaše unavené tělo a rozproudit v něm lymfu, protože právě ta má za úkol odvádění odpadních látek z těla. Podpoříme vás a pomůžeme vaší lymfě se trochu víc rozhýbat.Jsme v tom s vámi, po celou dobu.

Závěr programu

Na závěr programu, po osmi a případně i po dvanácti absolvovaných týdnech, vás čeká Aromaterapeutická doteková lázeň, při které si odpočine vaše tělo. Tato terapie vám také pomůže zvědomit procesy, kterých jste byla součástí v posledních týdnech, které byly odstartovány vašimi záměry, které jste do celého programu vložila. A zároveň vše jemně uzavře a podpoří vás na další samostatné cestě. Moc nás těší, že jsme byly její součástí. Radujeme se s vámi ze všeho krásného, co jste prožila a zvědomila si.

Kdo se vám bude věnovat?

Tímto programem provází Jana, jeho součástí je také konzultace s autorkou programu Markétou. Pokud byste chtěly, více informací se o ní dozvíte na stránce věnované průvodkyním našimi terapiemi a programy (tady).

Jak se můžete objednat?

Rezervace úvodního setkání probíhá jednoduše on-line pomocí formuláře.