Výživa pro tělo a duši je osmitýdenní program, který je možné rozšířit až na 12 týdnů. V rámci programu podporujeme ženy v tom, aby mohla každá z nich změnit přístup ke svému tělu. Chceme vám pomoct, abyste se ve svém těle cítily hezky.

O jaký program se jedná?

Program je koncipován na 8 týdnů, pokud budete mít pocit, že ho chcete nebo potřebujete ještě prodloužit, je to možné až na 12 týdnů.

Co se bude dít?

Budeme vás podporovat a motivovat k tomu, abyste postupně změnily přístup k sobě samé.

Budete jíst, a to dobré věci, budete sytit své tělo i svou duši.

Pomůžeme vám s prací na změně k přístupu k vašemu tělu a ženskosti.

Pochopíte, proč vám často nefunguje snaha o 100% kontrolu, proč vám mnohdy dojde brzy motivace, a proč se pak vracíte zpět do zajetých kolejí.

V tomhle programu ale začneme jinak. Začneme tak, abyste měly dostatek energie, abyste jedly a z jídla se radovaly, ne z něj byly frustrované. Budeme s vámi v procesu vaší změny, změny postoje k vašemu vlastnímu tělu. Bude to běh na delší trať. A doufáme, že výsledek bude stát za to. Jaký by měl být? Budete se cítit hezky ve svém těle, které bude v rovnováze, a to v mnoha ohledech.

Základem tohoto programu jsou 3P:

Příprava jídel. Pravidelnost. Pohyb, tedy zdravý pohyb.

Z čeho v rámci tohoto programu vycházíme?

Kombinujeme zdravé stravování, meditace a sdílení osobních příběhů.

Pomáháme nastavit správnou výživu pro střevní mikrobiom i mozek.

Dalšími nezbytnými součástmi programu jsou prostor pro regeneraci, vaše vlastní aktivita a radost ze zdraví a z pohybu.

♡ ZMĚNA PŘÍSTUPU K TĚLU ♡
♡ SYCENÍ TĚLA I DUŠE ♡
♡ RADOST Z JÍDLA ♡
♡ REGENERACE ♡
♡ SDÍLENÍ ♡

Jaké může mít program výsledky?

Program jsme koncipovaly tak, abyste se po jeho skončení cítily nabité energií a syté po stránce fyzické i emoční, zároveň klidné a aktivní. A také jste si odnesly nové poznatky o stravování, úžasné recepty, poznaly lépe, jak funguje vaše tělo a co potřebuje.

S každou klientkou pracujeme individuálně, v tomto programu ale dáváme prostor i pro práci ve skupině.

V průběhu programu můžete díky uzavřené on-line skupině s dalšími účastnicemi programu vzájemně sdílet a podporovat se, a poznat tak další zajímavé ženy a třeba i navázat nová přátelství.

Provedeme vás celým programem tak, aby se mohly uvolňovat velké nánosy stresu, které jsou nejen na tělesné, ale i emoční rovině, spojeny se zatnutím a stažením a které můžou souviset i s nesprávným stravováním a volbou jídel, která vám nemusejí prospívat.

Důležitá je také vaše motivace a mentální nastavení, se kterým do programu vstupujete. Pomůžeme vám s tím, abyste přijaly fakt, že to celé děláte pro sebe a svoje tělo a přestaly jste tolik pozornosti věnovat tomu, jaký názor na to mají ostatní nebo jakým způsobem o tom, co děláte, smýšlejí.

Když se budete soustředit na sebe, můžete plně prožívat každou chvíli, kterou samy sobě budete věnovat. A v tu chvíli už vás nemusí zajímat, že někdo to, co děláte, zesměšňuje, nebo jestli je či není fér, že toho někdo může sníst daleko víc než vy a je přitom hubený jak lunt.

Pro koho je terapie vhodná?

Terapie je vhodná pro ženy, které

by rády normálně jedly, dobrá jídla beze strachu z toho, jak velké nebo malé mají být porce,

by se chtěly na sebe dívat do zrcadla s laskavostí, a ne si při tom vynadat, a to nejen po ránu,

touží prožívat lásku k sobě samé, ale nevědí, jak na to nebo odkud se vůbec bere,

trápí se v průběhu dne hlady nebo mívají během dopoledne hlad, ale odpoledne po příchodu z práce odhodí tašky a jdou si najít „něco rychlého do lednice“,

zajídají stres,

když se nikdo nedívá, dělají časté „inventury“ lednice,

jedí, protože je naštvalo cokoliv nebo kdokoliv, a nejde s tím nic dělat,

jsou smutné, nebo dokonce nešťastné z toho, jak vypadají,

jsou vyhladovělé z marných diet, do kterých se v minulosti pustily,

rády „drží diety“, ale nechají se zlákat na dortík a diety snadno vzdávají,

vnímají přemíru stresu,

cítí potřebu najít klid v každodenních situacích, které je mnohdy můžou stresovat,

na tělesné rovině se můžou se potýkat s nadýmáním, průjmy nebo naopak zácpou, pocity „zamlžené mysli“, únavou, nechutí ráno vstávat, bolestmi hlavy nebo častými změnami nálad.

JAK PROGRAM PROBÍHÁ?

Celý program trvá 8 týdnů.

Pokud ale účastnice cítí potřebu podpory a další práce, je možné ho prodloužit až na 12 týdnů. To proto, aby měl celý program skutečně efekt a účastnice po jeho skončení nezůstala na všechno sama. Program je možné následně doplnit o další konzultace.

ČÍM ZAČNEME?

ROZHOVOR

Program začíná osobním rozhovorem. Tuhle úvodní konzultaci s vámi povede autorka programu, Markéta Hezinová osobně.

Na rozhovor si uděláme čas každé dva týdny, abychom si mohly promluvit o tom, jak se vám daří, jak se cítíte, a to nejen v rámci programu, ale v životě vůbec. V rámci pravidelných setkání se vám už bude věnovat vaše průvodkyně programem Jana.

Budete-li chtít, bude to i prostor pro to, abyste spolu se svou průvodkyní programem probraly nějaké „horké novinky“ nebo vás vaše průvodkyně mohla podpořit, radovat se s vámi z toho, co se vám povedlo, vyslechnout, co pro vás bylo náročné nebo s čím se potýkáte, nebo vás mohla dál pomoct motivovat. Sama si řeknete, co budete potřebovat.

Většina žen, které znám, potřebuje sdílet a mluvit o svém životě a o tom, co prožívá. Cílem není odhalení nějakých zásadních témat ve vašem životě, rády si ale poslechneme, jak se v danou chvíli máte, jaká témata řešíte ve svém osobním životě nebo i ve své práci, co vás bolí na těle nebo i na duši, ale také co vás těší a co vám dělá radost.

MEDITAČNÍ PRAXE

Následuje po skončení rozhovoru: Jedná se o průvodkyní vedenou asi dvacetiminutovou meditaci zklidňující mysl i tělo. Právě meditace pomáhá ukotvit záměr podporující program. Není třeba, abyste měla s meditací nějakou zkušenost. Jde hlavně o to, aby se měla vaše mysl prostor utišit a měla jste prostor uvolnit své tělo.

KONZULTACE A PROSTOR PRO VAŠE OTÁZKY

Jak si sestavit ten správný jídelníček, který vám bude prospívat?

Po krátké meditaci následuje konzultace.

S každou klientkou pracujeme individuálně, s velkou úctou a respektem k ní samotné a jejímu tělu.

Přesný jídelníček si každá z vás sestaví sama na základě našich doporučení a možností, se kterými vás seznámíme. Těšit se můžete na pestrou stravu, pokud si ji sama dopřejete, a množství receptů, které s vámi budeme sdílet.

JSME TU PRO VÁS V PRŮBĚHU CELÉHO PROGRAMU

Osobním setkáním jednou za dva týdny to ale nekončí, vaše průvodkyně s vámi bude v kontaktu i on-line po celou dobu trvání programu. Pokud budete potřebovat její radu nebo podporu, můžete si o ni kdykoliv v průběhu programu říct. Není to sice nonstop linka, ale jsme tu pro vás a když nereagujeme obratem, spojíme se s vámi, jakmile to bude možné.

PODPORA PRŮVODKYNĚ PROGRAMEM A VÝŽIVOVÉ PORADKYNĚ

Program Výživa pro tělo a duši vede naše Janča. Právě s ní budete po celou dobu programu v kontaktu. Budete překvapeny, kolik má energie a jak snadno ji dokáže předávat dál. Umí skvěle podpořit druhé, což jistě samy poznáte, pomůže vám zrealizovat váš záměr a dohlédne na to, aby se věci skutečně děly. S její pomocí jistě zvládnete převzít zodpovědnost za to, co jíte.

NAUČME SE ODMĚŇOVAT: DÁREK PRO VÁS

A protože víme, jak důležité je se umět odměnit, máme pro vás připravený dárek. Po pěti absolvovaných týdnech programu k nám můžete přijít bezplatně na terapii Lymfatické uvolnění. Prostě jen tak.

Domluvíte si termín a odměníte se za to, že jste se věnovala sama sobě.

Naším cílem je podpořit vaše unavené tělo a rozproudit v něm lymfu, protože právě ta má za úkol odvádění odpadních látek z těla. Podpoříme vás a pomůžeme vaší lymfě se trochu víc rozhýbat.

Jsme v tom s vámi.

Po celou dobu.

ZÁVĚR PROGRAMU

Na závěr programu, po osmi a případně i po dvanácti absolvovaných týdnech, vás čeká Aromaterapeutická doteková lázeň, při které si odpočine vaše tělo. Tato terapie vám také pomůže zvědomit procesy, kterých jste byla součástí v posledních týdnech, které byly odstartovány vašimi záměry, které jste do celého programu vložila.

A zároveň vše jemně uzavře a podpoří vás na další samostatné cestě. Moc nás těší, že jsme byly její součástí.

Radujeme se s vámi ze všeho krásného, co jste prožila a zvědomila si.

Kdo se vám bude věnovat?

Tímto programem provází Jana, jeho součástí je také konzultace s autorkou programu Markétou.

Pokud byste chtěly, více informací se o ní dozvíte na stránce věnované průvodkyním našimi terapiemi a programy (tady).

Jak se můžete objednat?

Rezervace úvodního setkání probíhá jednoduše on-line pomocí formuláře Reservio nebo telefonicky.

Tenhle krásný prostor jsme vytvořily jen pro vás. Veškeré terapie a konzultace se odehrávají tady

Poskytujeme služby, při kterých nedochází k léčebným procesům, ani nejsou poskytovány zdravotnické služby. Jednotlivé služby jsou založeny na konzultacích a práci s energiemi, vnitřní sílou klientů, duševní rovnováhou apod. Poskytované Služby nejsou psychologickým poradenstvím ani nenahrazují psychologickou či psychiatrickou péči. Dovysvětlení některých termínů můžete najít na stránce Slovníček pojmů.

Píšeme pro vás

8týdenní individuální program hubnutí vám přinese víc prostoru na péči o sebe a naši nepřetržitou podporu

17. května 2021

Milé ženy, víme, že když chceme zhubnout, je třeba vzít to od základů, tedy od střeva. Je dobré si jídelníček zpestřit několika potravinami, které podporují správné nastavení bakterií ve střevě. Tím se nám střevo čistí, a má to pozitivní dopad i na naši hmotnost. Mezi potraviny, které takto pomáhají, patří: Ovoce a zelenina: Denně, ale

Přerušovaný půst může být příjemnější alternativou klasického půstu, která má také zdravotní benefity

Přerušovaný půst – moje praxe a zkušenosti

26. ledna 2021

Milé ženy, dozajista jste už slyšely o metodě přerušovaného půstu. Možná znáte i někoho, kdo už tuto metodu sám na sobě praktikuje. Víte ale, v čem spočívá? A jaký může mít přínos pro vaše tělo a duši? Pojďme si společně všechno shrnout. Prozradím vám i to, jak ho správně praktikovat a snadno ho zařadit do života. Půst

Co můžeme v zimě udělat pro to, abychom na jaře plynule vpluly do procesů, které podpoří naše hubnutí?

13. ledna 2021

Leden a Nový rok jsou pro mnohé lidi dobou, kdy si dávají nejrůznější předsevzetí. Některá se týkají toho, s čím by chtěli začít, jiná toho, s čím by naopak chtěli skončit. A některá z nich se týkají změn. K těm patří i změna jídelníčku, zdraví prospěšný pohyb nebo hubnutí. Zima je období útlumu a odpočinku. Příroda odpočívá. A nás